English German Greek Italian Russian Spanish

НАЦИОНАЛЕН КОМИТЕТ “160 ГОДИНИ ОБЩОНАРОДНО ЧИТАЛИЩНО ДЕЛО”

национален комитет

“160 ГОДИНИ ОБЩОНАРОДНО ЧИТАЛИЩНО ДЕЛО”

1. Вежди Рашидов – МИНИСТЪР НА КУЛТУРАТА,

ПРЕДСЕДАТЕЛ НА КОМИТЕТА

2. Николай Дойнов – ПРЕДСЕДАТЕЛ СНЧ

3. Полина  Карастоянова– КОМИСИЯ ПО КУЛТУРА – ПРЕДСЕДАТЕЛ

4. Йорданка Фандъкова – КМЕТ НА

ГР. СОФИЯ

5. Проф. Стефан Данаилов - КОМИСИЯ ПО КУЛТУРА – ЧЛЕН

6. Петър Кадиев – КОМИСИЯ ПО КУЛТУРА – ЗАМ.-ПРЕДСЕДАТЕЛ

7. Доц. Мартин Иванов – СЕКРЕТАР ПО КУЛТУРА, ОБРАЗОВАНИЕ И НАЦИО-НАЛНА ИДЕНТИЧНОСТ                   НА ПРЕЗИДЕНТА НА

Р. БЪЛГАРИЯ

8. Проф. дфн Анастас Герджиков – РЕКТОР, СОФИЙСКИ УНИВЕРСИТЕТ

“СВ. КЛ. ОХРИДСКИ”

9. Проф. Боряна Христова – ДИРЕКТОР НА НАЦИОНАЛНА БИБЛИОТЕКА „СВ. СВ. КИРИЛ И МЕТОДИЙ”

10. Гинка Чавдарова – ИЗП. ДИРЕК-ТОР НАЦИОНАЛНО СДРУЖЕНИЕ НА ОБЩИНИТЕ В РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

11. Д. ик. н. Янка Такева – ПРЕДСЕДАТЕЛ НА СИНДИКАТА НА БЪЛГАРСКИТЕ УЧИТЕЛИ

12. Проф. д-р Лъчезар Цоцорков – ПРЕДСЕДАТЕЛ НА НАДЗОРНИЯ СЪВЕТ НА „АСАРЕЛ-МЕДЕТ” АД

 

13. Акад. Васил Гюзелев

- БАН

14. Радослав Янкулов – ГЕН.ДИРЕКТОР БЪЛГАРСКО НАЦ.РАДИО

15. Проф. Стоян Денчев  -ПОЧЕТЕН ПРЕДСЕДАТЕЛ СНЧ,  РЕКТОР УНИВЕРСИТЕТ ПО БИБЛИОТЕКОЗНАНИЕ И ИНФОРМАЦИОННИ ТЕХНОЛОГИИ

16. Гиньо Ганев – ПОЧЕТЕН ПРЕДСЕДАТЕЛ СНЧ, БИВШ ОМБУДСМАН

17. Васил Велев – ПРЕДСЕ-ДАТЕЛ НА АСОЦИАЦИЯ НА ИНДУСТРИ-АЛНИЯ КАПИТАЛ В БЪЛГАРИЯ

18. Христо Григоров – ПРЕДСЕДАТЕЛ БЪЛГАРСКИ ЧЕРВЕН КРЪСТ

19. Красимир Узунов –ДИРЕКТОР НА ИА „ФОКУС”

20. Митко Тодоров – ИЗП. ДИРЕКТОР НДФ

„13 ВЕКА БЪЛГАРИЯ”

21. Мирослав Боршош – ИЗПЪЛНИТЕЛЕН ДИРЕКТОР НДК

22. Боян Ангелов- ПРЕДСЕДАТЕЛ  СБП

23. Филип Кирев – НАЧАЛНИК КАБИНЕТ        НА МИНИСТЪРА НА ИКОНОМИКАТА

24.Гинче Караминова – ЗАМ.ОБЛАСТЕН УПРАВИТЕЛ ПАЗАРДЖИК

25. Георги Руйчев – ИЗПЪЛНИТЕЛЕН ДИРЕКТОР НА БЪЛГАРСКИ ФОРУМ НА БИЗНЕС ЛИДЕРИТЕ

26. Проф. Георг Краев –

НОВ БЪЛГАРСКИ УНИВЕРСИТЕТ

 

27. Венелина Гочева – ИЗДАТЕЛ НА В-К „24 ЧАСА”

 

28. Стойо Вартоломеев – СОБСТВЕНИК НА ИК „ХЕРМЕС"

29. Проф. д.и.н. Иван Русев – ИКО-НОМИЧЕСКИ УНИВЕРСИТЕТ ВАРНА

30. Доц. д-р Борислав Великов – НАРОДЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

31. Димитър Минев – ДИРЕКТОР НА БИБЛИОТЕКА „ИВАН ВАЗОВ”, ПЛОВДИВ

32. Хайгашод Агасян - КОМПОЗИТОР

33. Ваня Монева – ДИРИГЕНТ И МУЗИКАЛЕН ПРОДУЦЕНТ

34. Георги Константинов – ДИРЕКТОР

ИК „ПЛАМЪК”

35.Николай Пенчев – ГЛ. РЕДАКТОР „БЪЛГАРИЯ ДНЕС”

36. Любомир Русанов – ИЗДАТЕЛСКА КЪЩА „ПАН”

37. Златомир Златанов – ПИСАТЕЛ, СЦЕНАРИСТ

38. Веселин Тодоров – ПРЕДСЕДАТЕЛ АСОЦИАЦИЯ „БЪЛГАРСКА КНИГА”

39. Филип Трифонов – АКТЬОР

40. Пламен Александров - ПРЕДСЕДАТЕЛ НА „ПЪРВО БЪЛГАРСКО НАРОДНО ЧИТАЛИЩЕ ЕЛЕНКА И КИРИЛ Д.АВРАМОВИ-1856”, ЧЛЕН НА ВЪРХОВЕН ЧИТАЛИЩЕН СЪВЕТ

41. Николай Николов - ПРЕДСЕДАТЕЛ НА НЧ „ДОБРИ ВОЙНИКОВ-1856”, ГР. ШУМЕН, ЧЛЕН НА ВЪРХОВЕН ЧИТАЛИЩЕН СЪВЕТ

42. Недялка Трайкова – ПРЕДСЕДАТЕЛ НА НЧ „ПОСТОЯН-СТВО-1856”, ГР. ЛОМ, ЧЛЕН НА ВЪРХОВЕН ЧИТАЛИЩЕН СЪВЕТ

43. Николай Димитров – КМЕТ НА НЕСЕБЪР

44. Златко Живков – КМЕТ НА МОНТАНА

45. Добри Беливанов – КМЕТ НА ХАСКОВО

 

46. Амелия Гешева – ЗАМ. КМЕТ НА ПЛОВДИВ

47.Александър Милушев - ПРЕДСЕДАТЕЛ НА ОБЛАСТЕН ЧИТ. СЪВЕТ ХАСКОВО

 

48. Бойка Серафимова- ПРЕДСЕДАТЕЛ НА ОБЛАСТЕН ЧИТ. СЪВЕТ МОНТАНА

49. Васил Новоселски - ПРЕДСЕДАТЕЛ НА ОБЛАСТЕН ЧИТ. СЪВЕТ БЛАГОЕВГРАД

50. Венцеслава Борисова- ПРЕДСЕДАТЕЛ НА ОБЛАСТЕН ЧИТ. СЪВЕТ ШУМЕН

 

51. Галина Георгиева - ПРЕДСЕДАТЕЛ НА ОБЛАСТЕН ЧИТ. СЪВЕТ СЛИВЕН

 

52. Денка Евстатиева - ПРЕДСЕДАТЕЛ НА ОБЛАСТЕН ЧИТ. СЪВЕТ СОФИЯ ГРАД

53. Димитър Кръстанов- СЕКРЕТАР НА НЧ „ВИДЕЛИНА -1862”, ЧЛЕН НА ВЪРХОВЕН ЧИТАЛИЩЕН СЪВЕТ

54. Данаил Петков - ПРЕДСЕДАТЕЛ НА НЧ „РАЗВИТИЕ” СЕВЛИЕВО

55. Дора Илиева - ПРЕДСЕДАТЕЛ НА ОБЛАСТЕН ЧИТ. СЪВЕТ

СТ. ЗАГОРА

 

56. Диана Недкова- ПРЕДСЕДАТЕЛ НА ОБЛАСТЕН ЧИТ. СЪВЕТ ПЛОВДИВ

 

57. Иван Андонов- ПРЕДСЕДАТЕЛ НА ОБЛАСТЕН ЧИТ. СЪВЕТ КЮСТЕНДИЛ

58. Кольо Николов - ПРЕДСЕДАТЕЛ НА ОБЛАСТЕН ЧИТ. СЪВЕТ БУРГАС

 

59. Любомир Илиев - ПРЕДСЕДАТЕЛ НА ОБЛАСТЕН ЧИТ. СЪВЕТ ВИДИН

60. Мануела Симеонова - ПРЕДСЕДАТЕЛ НА ОБЛАСТЕН ЧИТ. СЪВЕТ РУСЕ

61. Минко Стефанов – ПРЕДСЕДАТЕЛ НА НЧ ”ЗОРА-1860”, ЧЛЕН НА ВЪРХОВЕН ЧИТАЛИЩЕН СЪВЕТ

62. Мария Господинова- ПРЕДСЕДАТЕЛ НА ОБЛАСТЕН ЧИТ. СЪВЕТ ДОБРИЧ

63. Манол Петров - ПРЕДСЕДАТЕЛ НА ОБЛАСТЕН ЧИТ. СЪВЕТ ГАБРОВО

64. Петър Райжеков - ПРЕДСЕДАТЕЛ НА НЧ „СЛАВЯНСКА БЕСЕДА-1880”, ЧЛЕН НА ВЪРХОВЕН ЧИТАЛИЩЕН СЪВЕТ

 

65. Росен Богданов- ПРЕДСЕДАТЕЛ НА ОБЛАСТЕН ЧИТ. СЪВЕТ РАЗГРАД

66. Росен Атанасов- ПРЕДСЕДАТЕЛ НА ОБЛАСТЕН ЧИТ. СЪВЕТ СИЛИСТРА

67. Соня Консулова - ПРЕДСЕДАТЕЛ НА ОБЛАСТЕН ЧИТ. СЪВЕТ ПАЗАРДЖИК

68. Христо Гиневски - ПРЕДСЕДАТЕЛ НА ОБЛАСТЕН ЧИТ. СЪВЕТ СМОЛЯН

69. Христо Христов- ПРЕДСЕДАТЕЛ НА ОБЛАСТЕН ЧИТ. СЪВЕТ ЛОВЕЧ

70. Чавдар Луканов - ПРЕДСЕДАТЕЛ НА ОБЛАСТЕН ЧИТ. СЪВЕТ ПЛЕВЕН

71. Дафинка Комитова - СЕКРЕТАР НА НЧ „РОДОЛЮБИЕ-1873”, ЧЛЕН НА ВЪРХОВЕН ЧИТАЛИЩЕН СЪВЕТ

72. Ани Парапунова - СЕКРЕТАР НА НЧ „ДИМИТЪР БЛАГОЕВ-1925”, ЧЛЕН НА ВЪРХОВЕН ЧИТАЛИЩЕН СЪВЕТ

 

73. Нели Стойчева – СЕКРЕТАР НА НЧ „ИСКРА” В. ТЪРНОВО

Официалните афиши на кампанията "160 години общонародно читалищно дело"

  

Читалищно дело - тържествено заседание

Към новината:

Вежди Рашидов дари книги на читалища в Шумен, Лом и Свищов

Към новината:

Вежди Рашидов дари кашони с книги на български читалища

Към новината:

Copyright © 2012 unionchitalishta.eu. All Rights Reserved.